top of page

СТАТИЧНИЙ ТЕСТ

 

Щоб виміряти баланс зубної оклюзії, пацієнт повинен зробити два укуси по 5 секунд кожен: перший калібрувальний з ватними валиками, другий - без них.

Відразу після завершення автоматично генерується легкий для інтерпретації звіт, основою якого є 5 індексів, корисних для аналізу оклюзійного стану, з діапазоном норми для кожного індексу:

Коефіцієнт перекриття - POC

 

Надається для кожної пари м’язів, він визначає загальну активність скроневих і жувальних м’язів, вказуючи сторону де є переважання контактів в зоні премолярів для РОС ТА чи зоні молярів для РОС ММ. Таким чином, це дозволяє побачити з якої сторони м’яз працює найбільше в кожній парі– індекси РОС ТА та РОС ММ.

Центр оклюзійного тиску - ВАR

 

Порівнює активність пари скроневих м’язів з активністю пари жувальних м’язів, щоб визначити жувальні чи скроневі м’язи домінують, залежно від того, де переважають контакти - у передній чи задній частині рота. З фізіологічної точки зору кращим є задній баріцентр, тобто коли жувальні  м’язи переважають скроневі.

Асиметрія - ASIM

 

Він порівнює активність м’язів правого боку з м’язами лівого боку, вказуючи на будь-яку асиметрію, і дозволяє ідентифікувати домінуючу сторону в оклюзійній площині пацієнта.

Скручування - ТОRS

 

Оцінює перехресну діяльність двох пар м'язів, виявляючи зміщення або торсійне ведення щелепи у бік сильнішої пари в горизонтальній площині.

Робота м'язів - IMPACT

 

Оцінка загальної роботи м'язів при змиканні зубів, яка залежить від: вертикального розміру зубів, можливої наявності ноціоцептивних рефлексів, відсутності фізіологічного спокою м'язів (при бруксизмі). Знання обсягу м'язової роботи є особливо цікавим для дослідження правильного вертикального розміру зубів пацієнта. Якщо індекси POC, TORS і BAR у нормі, то на думку багатьох авторів, значення IMP є показником вертикального розміру, що може свідчити про можливе завищення (індекс нижче за норму) або зниження (індекс вище за норму) вертикального розміру зубів (з урахуванням естетичної складової).

ДИНАМІЧНИЙ ТЕСТ

 

Обстеження дозволяє оцінити нервово-м'язову координацію в динамічному стані, тобто під час жувального акту. Тест включає два тести по 15 секунд кожен, які виконуються жуванням жуйки, спочатку залучаючи праву, а потім ліву сторону рота.

Для аналізу враховуються такі показники:

Глобальний індекс симетрії - SMI

Порівнює нервово-м’язову координацію в двох пробах справа та зліва. Оптимальне значення дорівнює 100%, чим більше ми віддаляємося від ідеального значення - тим більше розлад жувальної координації.

Частота жування

 

Рахує кількість жувальних актів за секунду

Ефективна робота

 

Оцінюється робота скроневих і жувальних м’язів під час жувальних циклів, що виконуються правою, а потім лівою стороною. Також повідомляється про ненормовану роботу залученої сторони.

bottom of page