
ОКЛЮЗІЙНИЙ СТАТИЧНИЙ ТЕСТ
Обстеження складається з двох тестів максимального стискання зубів (кожний по 5 сек): перший калібрувальний з ватними валиками між верхніми та нижніми зубами, другий - тест вимірювання в природній звичній оклюзії. Відразу після завершення система автоматично згенерує легкий для інтерпретації звіт, основою якого є 5 індексів оклюзійного стану, з діапазоном норми для кожного індексу:

Пропорційне перекриття - POC
Визначає активність у кожній парі гомогенних м'язів – скроневих temporalis anterior (індекс РОС ТА) та жувальних masseter musculus (індекс РОС ММ). Це дозволяє побачити з якої сторони м’яз працює більше - там де є переважання контактів: в зоні премолярів для РОС ТА чи зоні молярів для РОС ММ.

Центр оклюзійного тиску - ВАR
Порівнює активність пари скроневих м’язів з активністю пари жувальних м’язів, щоб визначити жувальні чи скроневі м’язи домінують, залежно від того, де переважають контакти - у передній чи задній частині зубної дуги. З фізіологічної точки зору кращим є задній баріцентр, тобто коли пара жувальних м’язів буде переважати скроневі.

Асиметрія - ASIM
Він порівнює активність пари м’язів справа та зліва, вказуючи на асиметрію, що дозволяє ідентифікувати домінуючу сторону в оклюзійній площині пацієнта.

Ротація - ТОRS
Оцінює перехресну дію протилежно розташованих пар м'язів, виявляючи ротацію або бічне зміщення нижньої щелепи у бік сильнішої пари в горизонтальній площині.

Робота м'язів - IMPACT
Оцінює загальну роботу, виконану всіма м’язами під час їх скорочувальної діяльності при змиканні зубів. Результат залежить від: стабільності та площі оклюзійних контактів, можливої наявності ноціоцептивних рефлексів чи відсутності фізіологічного спокою м'язів (парафункція, бруксизм).


ДИНАМІЧНИЙ ТЕСТ ЖУВАННЯ
Обстеження дозволяє оцінити нервово-м'язову координацію в динамічному стані, тобто під час жувального акту. Вимірювання включає два тести по 15 секунд кожен, які виконуються жуванням жуйки, спочатку залучаючи праву, а потім ліву сторону рота.
Автоматично генеруються графічні діаграми та для подальшого аналізу надаються такі показники:



Симетричний жувальний індекс - SMI
Порівнює нервово-м’язову координацію в двох тестах жування справа та зліва. Оптимальне значення дорівнює 100%, чим більше ми віддаляємося від ідеального значення - тим більше розлад жувальної координації.
Частота жування
Рахує кількість жувальних актів за секунду з кожної сторони.
Ефективність роботи всіх мязів при жуванні
Оцінюється загальна робота скроневих і жувальних м’язів під час жувальних тестів, які виконувались правою, а потім лівою стороною. Також повідомляється про ненормовану роботу залученої сторони.